Hikayemiz

   Araştırmacı Gazeteci Atilla AYDIN, bu köşk hakkında duyduğu haberler doğrultusunda, araştırma yapmak, gerçekleri kendi gözüyle görmek ve kaydetmek amacıyla bu köşke girer ve bir daha ondan haber alınamaz.

Sizlerin görevi ise bu köşkün gizemini çözmek ve Araştırmacı Gazeteci Atilla A.'nın başına neler geldiğini bulmak.

Unutmayın, O, yalnız çalışsa bile başına bir şey gelmesi halinde bulunabilmek için arkasında her zaman notlar bırakır.

   Karanlık Köşk Korku Evi, Kadıköy Hasanpaşa'da bulunan terkedilmiş 4 katlı tarihi eser bir köşktür. Korku temalı kaçış oyunu olarak kullanılmadan önce bu köşk bir çok farklı sektörden işletmeye ev sahipliği yapmıştır. Ancak çevrede yaptığımız araştırmalarımıza göre en fazla 2-3 ay durmuşlar ve sonrasında stres, gerginlik ve saldırganlık gibi davranışlar sergilemeye başlamışlar. Sonucunda ise işletme sahipleri burdan ayrılıp ya başka yerlere gitmiş ya da sektörlerinden elini eteğini çekmeye karar vermişler.​ Bizler de bu gizemli yerin tam olarak bizim sektörümüze uyumlu olduğunu düşündük ve siz müşterilerimize bir hikaye olarak sunduk. Yaklaşık 4 senedir de sizlere eşsiz bir deneyim yaşatmaya gayret ediyoruz. 

Sizleri de bu gizemli evin sırlarını çözmeye davet ediyor ve en yakın zamanda Atilla AYDIN'ın başına neler geldiğini öğrenmek istiyoruz.

Illustration of Bones and a Scary Eye

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça sorulan soruları okuyarak oyunumuz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Oyun sonunda bir ödül var mı?


Tabi ki de yok. Korku evleri bir eğlence sektörüdür. Sizlerin 60 dakika boyunca hem korkup hem eğlenmesi amacı ile tasarlanmış oyun evleridir. Tabii, 18.30'a kadar gelen misafirlerimize bir çay ısmarlamaktan çekinmeyiz :)
Oyun sırasında kendimi kötü hissedersem çıkabilir miyim?


Oyunumuzda güvenlik kamera sistemleriyle her noktadan izleniyor ve dinleniyor olacaksınız. Oyunumuzun elektronik aksamları geleceğiniz kişi sayısına göre ayarlanır. Oyundan çıkmak istediğiniz her an yetkililere bildirip oyunu sonlandırabilirsiniz.
Oyunda gruptan ayrı kalacağımız kısımlar var mı?


Oyunumuzda yalnız kalacağınız kısımlar vardır ancak randevuyu alırken bildirirseniz asla ayrılmak zorunda kalmazsınız. Fakat bizim tavsiyemiz eğlenmenize bakın :)