top of page

Karanlık Köşk
Korku Evi

Kıbledere - Muğla, Oğlan Deresi -Tokat, Kurbağalıdere - İstanbul Ve daha fazlası... Yıllardır gerçek hayattan kurgulanan filmlerde yaşanan yer isimleri deredir. Eskilerimizin genelde anlattığı hikayeler vardır; gece dere kenarlarından asla geçmeyin derler. 

 

Yıllarca filmlere konu olan bu konuyu hem araştırıp hem de yaşananları beyazperdeye sunan yönetmenlerden daha farklı bir araştırma içine girdik:

Kurbağalıdere uzun yıllardır temizlenemeyen ve Kadıköy’ün uc köşesinde bulunan bir yerdir, 1885 yıllarına kadar etrafta hiç kimse oturmamış ve bulunmamıştır. Köy halkı bu bölge üzerine çok hikaye anlatmıştır, anlatılanlara göre birçok kişinin bu bölge ile mazileri vardır 1885 yılında kurbağalıdere yakınına açılan Hasanpaşa Camii kuruldu. Köy halkının merkezden uzağa kurdurmalarının sebebi bu bölgede yaşanan olayları def edebilmekti. Bir süre sonra yavaş yavaş cami çevresinde yerleşimler başladı. Çevrede oturanlar etraftan tuhaf sesler geldiğini, mahallede bulunan birkaç evin kime ait olduğunu bilmediklerini söylüyorlardı. Cami yanında sağında solunda toplamda 6 adet eski yapıt bulunuyor bir çoğu restore edilip farklı iş dallarına verilse de Andelip Esat sokağında bir adet yıkılmış ve kime ait bilinmeyen şuanda da birinci derecede tarihi eser sınıfına konulmuş, araştırmalara göre kurulduğu zamandan beri seslerin geldiği, kimilerine göre temelini cinlerin zaptettiği, define olduğu kimilerine göre sahibinin orada öldüğünü söylediği rivayetler var. Bu gizemi çözmek, filmlerde izlediğin gibi hayali değil gerçeği yaşamak için hemen ekibini topla ve bu maceraya katıl. 

Unutma yalnız başına bunu başaramazsın.

Karanlık Köşk Korku Evi Kurallar

Eşyalara Zarar Vermeyin

Eşyalara kasti olarak zarar vermemelisiniz. Unutmayın ki bir korku evini bütün yapan dekorudur. Dekora zarar verirseniz işletmeye zarar vermiş sayılırsınız. Bu durumda zararı karşılamak durumunda kalırsınız.

Canlı Karaktere Dokunma!

Oyunda bir saat boyunca sizi eğlendirmekle görevli canlı karakterler olacaktır. Asla ona dokunmayın. Aksi halde işletmemizin oyunu bitirme yetkisi vardır.

Şifrelere Odaklanın

Oyun içerisindeki şifreler hikayeyle bağlantılıdır ve şifrelere odaklanın ve bu köşkün içinde neler yaşandığını, tüm canlılığıyla deneyimleyin.

77-770455_video-game-silent-hill-escape-room.jpeg

Korku Evi Nedir?

Tamamen korku ve gerilim havası hakim olan korku evi; ekibinizle birlikte gerçek bir mekanda korku ve gerilimli dakikalar geçirmenizi sağlayan aktivitelerden biridir.

Oyun, korku evine girdiğiniz anda başlar ve oyun boyunca hedefiniz korku eviden çıkmaya çalışırsınız. Evden kaçış oyunu olarak ülkemize gelen bu sektör, Kusursuz Kaçış tarafından korku öğeleri eklenerek korku ve kaçış oyunları olarak evrilmiştir.

Çözmeniz gereken bulmacalar evden kaçış oyunu için daha karışık olmasının yanısıra korku evlerinde bulmacalar sürekli karakterler tarafından rahatsız edildiğiniz için, çözülmesi daha zor hale gelecektir.

Korku evi en az  2 kişilik ekipler halinde oynanabilir ve tavsiye edilen maksimum kişi sayısı 6'dır. Oyunlar, ortalama olarak 60 dakika sürer. 16 yaşının altındaki ziyaretçilerin aile onayı ile girmesi gerekmektedir.

Kadıköy Korku Evi - Karanlık Köşk

Karanlık Köşk 4 katlı bir korku evi, sizlere gerilim, korku ve aksiyonu layıkıyla sunarken, şifreleri ile işinizi daha da zorlaştıracak. Ekibinle birlikte bu maceraya katılmaya hazırsan hemen bizi ara.

  • Facebook
  • Instagram
bottom of page